Bir çok VHF telsizde bu özellik mevcut olup, İkili İzleme deki aynı ilkeler ile çalışır; bu kez çalışma kanalı, Kanal 16 (VHF CH 16) ve VHF kullanıcı kanalı arasında daha hızlı ve otomatik değişen bir sıra ile çalışır. Üçlü İzleme; "TW", "Tri" veya "T/W" kontrolu ile çalıştırılır, ancak bunun için VHF kullanıcı kanalının programlanmış olması, VHF çalışma kanalının da Kanal 16 (VHF CH 16) ve VHF kullanıcı kanalından farklı olması gerekir.VHF telsiz simülatör üzerinde çalışma

Üçlü İzleme durumuna geçmek için, VHF çalışma kanalını seçiniz ve T/W anahtarına basınız. Ekranda T/W çıkar ve kanal; VHF çalışma kanalı, Kanal 16 (VHF CH 16) ve VHF kullanıcı kanalı arasında belli sürelerle otomatik olarak dolaşır. Bu kanallardan herhangi birinde bir gönderi/ileti alındığında; alıcınız artık o kanalda kalır. Üçlü İzleme durumundan çıkmak için, 16 tuşlayın veya C tuşuna basınız.

VHF çalışma kanalı olarak Kanal 15'i (VHF CH 15) seçmek ve Üçlü İzleme konumunu seçmek (önceden seçilen kullanıcı kanalı Kanal 06 - VHF CH 06'dır)
Last modified: Saturday, 25 April 2020, 7:50 PM