Są różne typy anten satelitarnych. Typ zastosowanej anteny zależy od rodzaju terminala INMARSAT z którym się ją używa. Terminale Inmarsat B,M i Fleet używają anten parabolicznych. Te terminale wymagają wysokiego poziomu sygnału zapewnianego przez kierunkową antenę paraboliczną skierowaną na satelitę.

Inmarsat Fleet antenna's
Anteny dla terminali Inmarsat Fleet

Termianal INMARSAT C wykorzystuje antenę bezkierunkową. Taka antena nadaje i odbiera sygnał ze wszystkich kierunków i nie musi być nakierowana na satelitę. Z tego względu anteny dla terminali Inmarsat C są o wiele tańsze i prostsze w instalacji. Poziom sygnału odbieranego/nadawanego jest o wiele słabszy w porównaniu z antenami parabolicznymi. Jest to przyczyną ograniczonych możliwości terminala Inmarsat C.


Inmarsat C antenna
Antena bezkierunkowa terminala Inmarsat C

Połączenie między terminalem, a anteną jest wykonane za pomocą kabla koncentrycznego. Jest to kabel o wyższej jakości, niż używany do anten VHF lub innych. Ponieważ terminale Inmarsat wykorzystują częstotliwości pasma SHF, użycie normalnego kabla powodowało by duże straty przesyłanego sygnału.
Last modified: Saturday, 25 April 2020, 7:50 PM